Wydarzenia motoryzacyjne

Lancia w pełni elektryczna od 2026 roku

15-11-2021
Udostępnij:
1 min czytania
Lancia Ypsilon. Idzie nowsze

Lancia. Wielki come back i obietnica zmian... klasy Premium.

Rok 2021 i powstanie nowego koncernu Stellantis- włosko-francusko-amerykańskiego mariażu Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA to całkowicie nowy rozdział w historii motoryzacji. Spółka zaczęła od reorganizacji sieci dealerskich, wskrzeszenia kultowych modeli oldtimerów z nowoczesnym sercem, kończąc na re brandingu marek, które przynosiły firmą spodziewanych zysków finansowych.

W praktyce największym ruchem w kierunku odświeżenia marki samochodów są plany powzięte wobec włoskiej Lancii. Nie tylko planowane są liftingu modeli, ale także produkcja całkowicie nowej gamy samochodów.

Lancia ze średnim entuzjazmem przyjęła się w Polsce, choć modele są na tyle charyzmatyczne, że bez trudu jesteśmy w stanie wskazać je na ulicach naszych miast. Co więcej, Lancia poprzez swój genotyp zawsze byłą trochę bardziej premium, niż Fiat stąd też nie dziwi decyzja Stellantis o podniesieniu wartości marki do rangi luksusowych, miejskich samochodów.

Aktualnie Lancia w ofercie posiada tylko jeden model samochodu- Ypsilon, ale to ma się zmienić.

Nawet 3 nowe modele

Lancia nie tylko nie zejdzie z areny motoryzacyjnej, co zyska w ofercie co najmniej 3 nowe, całkowicie elektryczne modele samochodów. Według zapowiedzi nowego szefa firmy, Luca Napolitano, Lancia promowana jest jako samochód klasy premium, na równi z markami DS oraz Alfa-Romeo. Najnowsze modele Lancii będą dostępne w europejskiej sieci dealerskiej.

Według zapowiedzi najnowszą gamę elektryków ma rozpocząć Ypsilon - ostatni spalinowy i pierwszy w pełni elektryczny samochód w gamie Lancii. Na rok 2026 zaplanowana jest premiera w pełni elektrycznego crossovera, zaraz po nim Lancia rozpocznie produkcję kultowej Delty w całkowicie nowej odsłonie.

Udostępnij:
Inne artykuły od
Katarzyna Bugla
Inne artykuły z kategorii

Samochody