Trendy i design

Mariaż mody z motoryzacją.

24-11-2021
Udostępnij:
4 min czytania
Fiat 500 BVLGARI

Rozgłos, rozpoznawalność, blichtr. Świat fashion i pokazów mody rządzi się swoimi prawami, które z lubością od wielu lat wykorzystuje świat motoryzacji, a z tego mariażu na przestrzeni lat powstały interesujące kreacje. Specjalne edycje i jednorazowe modele zostały stworzone przez światowej sławy projektantów mody dla świadomych swojego stylu fanów motoryzacji.

Mediolan. Ten, kto kocha modę, może zatracić się tutaj pomiędzy butikami sławnych projektantów. Przyciągają nazwiska takie jak Prada, Gucci, Versace, ale także te znacznie tańsze lokalne marki, które odpowiadają na wszelakie gusta klientów, kierując się przede wszystkim dobrym smakiem i elegancją. Nie bez powodu Mediolan zyskał miano światowej stolicy mody. Mnie zawrócił w głowie jeszcze z kilku powodów. Jednym z nich jest legendarny już Fiat 500. Do tej pory nigdzie indziej w Europie nie udało mi się zobaczyć takiej gamy, tylu odmian i wariacji 500-tki jak na ulicach Mediolanu. Prawdziwy „pięćsetkowy” zawrót głowy.

„Dodatek” stylowego kierowcy

Do wariacji na temat przyłączyła się włoska marka odzieżowa Gucci, która zdecydowała się sygnować swoim logo niezwykle elegancką, jakżeby inaczej, wersję 500-tki. Charakterystyczne dla marki zielone i czerwone paski zdobią karoserię idealnie łącząc się z dwoma kolorami nadwozia wybranymi dla wersji by Gucci, czyli białej i czarnej (lakiery perłowe). W kolorach Gucci są też pasy bezpieczeństwa, a znaczki „Gucci” wyróżniają się np. na klapie bagażnika i środkowych słupkach. Dopracowana w każdym calu wersja Fiata zaprojektowana przez dyrektor kreatywną Gucci Fridę Giannini we współpracy z Centro Stile jest niewątpliwe wyróżniającym się dodatkiem dla stylowych właścicieli.

Fiat 500 by Gucci

Motoryzacyjny klejnot

Klienci docenili ten zabieg, a 500-tka zaczęła się jeszcze bardziej wyróżniać na drodze. Trzeba przyznać, że to niezwykle wdzięczny samochód do współpracy z fashion. La Dolce Vita, włoska radość życia, hedonizm uwielbia piękne przedmioty. Tropem Gucci postanowiło pójść Bvlgari, które wspólnie z Fiatem wydało New B.500 By Bvlgari Mai Troppo - pierwszy w historii elektryczny model z serii Fiat New 500, który występuje jako kabriolet. Jak można się było spodziewać po tym partnerstwie, kultowy samochód przepełniony jest włoską kreatywnością i luksusem. Już sam kolor jest pierwszym znakiem sugerującym nam, że mamy od czynienia z przepychem godnym jubilerskiej marki. To Imperial Saffron, odcień, który jest ikoniczny dla Bvlgari i mieni się w słońcu - prawie jak klejnot. Kierownicę tego motoryzacyjnego cacka zdobi logo wysadzane diamentami i kamieniami szlachetnymi (kombinacja ametystu, cytrynu i topazu), które można odczepić i nosić jako broszkę. Jak przystało na markę, której klejnoty noszą koronowane głowy, tylna część nadwozia może poszczycić się logo B.500 wysadzanym diamentami. Samochód-błyskotka wyprodukowano w trzech egzemplarzach, które wystawiono na aukcję w lipcu 2020 roku.

Fiat 500 by BVLGARI

kierownica fiat 500 bvlgari

Jej wysokość Panda

Nie tylko Fiat 500 skradł serca projektantów. Luksusowej wersji skierowanej do klientów, którzy „lubią się wyróżniać” doczekała się młodsza siostra 500-tki, Panda. Szyku nadał jej dom mody Trussardi. Współpraca obu marek, które w swoich branżach wprowadziły na światowy rynek to, co najlepsze we włoskiej produkcji, zaowocowała ekskluzywnym samochodem idealnym do miejskiej przestrzeni. Edycja specjalna Trussardi, która powstała na bazie Crossa, wyróżnia się w pierwszym momencie matowym lakierem Caffè Italiano Brown z kontrastującymi czarnymi akcentami. To malowanie oczywiście opracowane zostało specjalnie dla tego modelu. A wnętrze? Oj, to już jest wersja deluxe. Styliści idealnie dobrali kolory, tkaniny, niuanse. Panda Trussardi pochwalić się może brązową melanżową tapicerką siedzeń, boczki foteli wykonane zostały z czarnej skóry ozdobionej brązowymi szwami, na panelach drzwiowych są wstawki odwzorowujące logo domu mody oraz napisy Trussardi na ekskluzywnych dywanikach podłogowych i pasach bezpieczeństwa. Charakterystyczne logo Trussardi – głowa charta - na kierownicy nadaje Pandzie niepowtarzalnego stylu.

Fiat panda Trussardi

Fiat Panda Trussardi

Właśnie - styl! To odpowiedź na pytanie, co wspólnego mają samochody i moda. I jedno i drugie są odzwierciedleniem naszego stylu. Dobrze skrojona sukienka czy garnitur pozwalają czuć się swobodnie i wyjątkowo. To samo dotyczy pięknego samochodu, który uszyty jest na miarę co dotyczy nie tylko włoskich marek. Ale o tym, w kolejnej odsłonie mariaży mody z motoryzacją.

Udostępnij:
Inne artykuły od
Anna Wietrzyk
Inne artykuły z kategorii

Lifestyle