Pamiętacie model Colt? Mały samochód miejski, segmentu B, który konkurował na rynku z takimi modelami jak Spark czy nawet Fabia, po 10 latach nieobecności wraca na europejski rynek.

Nowy Mitsubishi Colt 2023. Co już wiemy?

Mitsubishi Motors Europe poinformowało, że do gamy samochodów, kluczowego dla rynku europejskiego segmentu, wraca model Colt. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży jesienią 2023 roku.

Mitsubishi Colt, obok modeli takich jak Space Star, ASX czy Eclipse Cross, uzupełni ofertę hatchbacków, SUVów i modeli zelektryfikowanych.

Nowy Colt, poza zaawansowaną technologią, będzie oferował również pełną gamę układów napędowych. Będzie bazował na płycie podłogowej CMF-B (tej samej, na której produkowane są modele Renault Clio, Renault Captur, Renault Arkana,  Nissan Juke, Dacia Sandero czy Dacia Jogger).

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział:

„Wprowadzenie nowego hatchbacka COLT i zapowiadanego wcześniej nowego ASX-a, obok podstawowego modelu Space Star i elektrycznego i hybrydowego Eclipse Cross PHEV, znacznie poszerzy naszą ofertę dla klientów w 2023 roku. Mitsubishi Motors może poszczycić się długą historią w segmencie B, a oznaczenie COLT jest jej symbolem – z niecierpliwością czekamy na ten nowy rozdział w historii COLT-a i marki Mitsubishi Motors w Europie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *