Program Mój Elektryk został przygotowany po to, aby wspomóc promocję i zachęcić do zakupu samochodów zeroemisyjnym. Mogą z niego skorzystać zarówno klienci indywidualni dokonujący zakupu gotówkowego, jak i kredytowego, a także przedsiębiorcy decydujący się na leasing lub wynajem. Ponadto, od 1 stycznia możliwe jest także otrzymanie rządowego dofinansowania do zakupu auta elektrycznego przez przedsiębiorców. Aby otrzymać pieniądze należy spełnić kilka warunków.

Program Mój elektryk dla przedsiębiorców – warunki dofinansowania

Drugi etap programu objął także przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z dofinansowania wybierając zarówno zakup gotówkowy, kredytowy, jak i leasing. Przedsiębiorcy mogą liczyć na takie same kwoty dofinansowania, jak osoby prywatne, jednak w ich przypadku zaproponowano inne warunki przyznania dofinansowania. W przypadku firm ważny jest rodzaj samochodu, jaki planujemy kupić, a także deklaracja przebiegu.

Dopłata do samochodu elektrycznego dla przedsiębiorców:

  • 18750 zł – bez deklaracji przebiegu
  • 27000 zł – z deklaracją przebiegu minimum 15 tys. rocznie

Poza deklaracją przebiegu, ważna jest także kwota samochodu, której górny limit uzależniony jest od progu finansowego firmy i może wynieść kolejno 225 000 zł, 248 205 zł oraz 276 750 zł brutto, a także od sposobu wykorzystania samochodu.

Podobnie, jak w przypadku zakupu samochodu przez osoby prywatne lista modeli aut objętych dofinansowanie jest długa. Począwszy od najtańszego modelu Dacia Spring, kończąc na Fordzie Mustangu Mach-E czy tesli modelu 3. W przypadku vatowców, którzy wykorzystując samochód także w celach prywatnych, mamy możliwość zakupu BMW i4 czy modelu Ioniq w wersji AWD. Beneficjentami programu są także firmy planujące zakup samochodu dostawczego z napędem elektrycznym.

W tym przypadku dofinansowanie wynosi:

  • 20% kosztów kwalifikowanych (do 50000 zł) bez deklaracji przebiegu
  • 30% kosztów kwalifikowanych (do 70000 zł) przy deklaracji przebiegu minimum 20 tys. rocznie

W przypadku aut dostawczych nie ma limitu ceny samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *