Tylko w 2021 roku na rynku motoryzacyjnym pojawi się blisko 170 nowych modeli samochodów. Torcik uwagi podzielony jest głównie na 3 części, spośród których największą skupia marka Audi. W 2021 roku producent ogłosił ponad 20 premier elektrycznych samochodów, które na ulicach naszych miast pojawią się do 2025 roku.

Jakie premiery zaplanował dla nas niemiecki producent w tym roku?

Audi Q4 e-tron debiut już 14 kwietnia

Audi E-Tron GT

Do dnia premiery Audi nie pozostawiło nam zbyt wiele przestrzeni dla wyobraźni. Model zadebiutował w połowie lutego, a przed oficjalnym rozpoczęciem pokazu wiedzieliśmy o nim już sporo. Najlepszy samochód elektryczny na rynku – tak do tej pory był określany przez krytyków i prognostów motoryzacyjnych. nowoczesna jednostka spalinowa, która pozostaje neutralna w stosunku do emisji CO2 plasuje model na przyzwoitym poziomie. Konkurencja? Porsche Taycan dla modelu GT w wersji RS, jednak z dość sporą dopłatą za markę.

Audi Q4 E-tron oraz Q4 E-tron Sportback

Premiera nowych modeli Q4 z napędem elektrycznym już 14 kwietnia. Podczas premiery zaprezentowane zostaną dwie wersje: Q4 E-tron oraz Q4 Etron Sportback. Oczekiwania? Ogromne. Dotychczasowe zapowiedzi? Obiecujące.

Audi Q4 E-tron to drugi elektryczny SUV w ofercie Audi. Mniejszy, trochę słabszy, a przy tym tańszy niż pierwszy model w gamie E-tron. Do wyboru dwa silniki o mocy 204 KM lub 306 KM. W przypadku mocniejszego silnika, modele będą wyposażone w dwa silniki elektryczne o łącznej pojemności baterii 82 kWh i średnich osiągach 6,7 sekundy na 100 km/h.

Ile kosztuje nowe Audi Q4 E-tron?

Jak zapowiada producent, ceny nowego modelu Q4 E-tron zaczną się od 200 000 zł.

Audi Q4 E-tron – kiedy w Polsce?

Orientacyjny czas pojawienia się modelu w polskich salonach sprzedaży planowany jest na trzeci kwartał 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *