Hyundai Staria to przełom w gamie samochodów koreańskiego producenta. Następca nieprodukowanego już modelu H-1 ma wypełnić lukę minivanów w ofercie azjatyckich samochodów. Pierwsze projekty samochodu spod znaku Hyundaia przywodzą na myśl futurystyczne samochody. Czy pojawią się na rynku europejskim? Hyundai Staria to realna konkurencja dla europejskiego Volkswagena Multivana. Plusy przeważające szalę zwycięstwa na rzecz koreańskiego modelu to przede wszystkim design. nowoczesny, bardzo gustowny, wręcz elegancki biorąc pod uwagę rozmiary samochodu oraz jego przeznaczenie. Tak pięknego auta jeszcze nie było w ofercie Hyundaia choć model IONIQ5 podczas swojej premiery zrobił bardzo duże wrażenie, tak Staria nie pozostaje w tyle.

Hyundai Staria

Wśród opinii miłośników motoryzacyjnych, Hyundai Staria często pojawia się w zestawieniu z tak luksusowym modelem jak Lexus LM. Propozycja Lexusa sama w sobie stawia vana na poziomie samochodu premium. Wygląd? Przykuwający uwagę przedni grill, bardziej wyeksponowany i stosunkowo duży, nasuwa na myśl atrapy chłodnicy właściwe dla dużych SUVów producenta.

Lexus LM

Hyundai Staria z zewnątrz prezentuje się nowocześnie, minimalistycznie i bardzo futurystycznie. Najważniejsze to unikalność. Sylwetka modelu, poza Lexusem, który budzi emocje detalami, jest całkowicie unikatowa i właściwa dla Starii, nie da się jej pomylić z żadnym innym modelem.

Boczna część samochodu to duże przeszklenia oraz sporej wielkości drzwi, otwierane Skrzydłowo dając pełny dostęp do głównej kabiny pasażerskiej. Ponad linią grilla umiejscowiono podłużne oświetlenie LED, łączące przednie reflektory.

Hyundai Staria przednia listwa

Hyundai Staria – wnętrze

Wnętrze? Do 11 foteli, luksusowo wykończonych i wyprofilowanych spełniają oczekiwania względem multivana z nawiązką. Fotele od drugiego rzędu możliwe są do demontażu, co przekłada się na o wiele większą przestrzeń bagażową lub możliwość indywidualnej konfiguracji. W luksusowej wersji wyposażenia możliwy jest wybór foteli obrotowych- kapitańskich.

Hyundai Staria – silnik

Hyundai Staria został wyposażony w 3.5 litrowy silnik V6 w przypadku rynku azjatyckiego. Elektryczna wariacja modelu Hyundai Staria najprawdopodobniej zostanie wyposażona w silnik, który został już wykorzystany w przypadku wspomnianego IONIQ5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *