Formuła 1

Czy nadchodzące premiery pokażą prawdziwe bolidy? Helmut Marko tłumaczy

Udostępnij:
1 min czytania
Koncept bolidu F1 2022 w ubiegłorocznych barwach Red Bulla, fot. F1

W trakcie wywiadu dr Helmuta Marko z magazynem Sport1, Austriak zdradził ciekawą informację na temat nadchodzącej premiery bolidu Red Bull Racing RB18.

Pierwsza tegoroczna premiera, Haas F1 już za nami. Jutro zobaczymy bolid Red Bulla, ale czy na pewno?

Tylko ogólny kształt bolidu i malowanie

Według informacji przekazanych przez dr Helmuta Marko, podczas najbliższej prezentacji on-line, 9 lutego zobaczymy tylko ogólny zarys bolidu. Szczegóły techniczne zostaną pokazane dopiero na krótko przed samymi testami, 23 lutego.

Prezentacja, która jest ważna dla kibiców i sponsorów, nie pokaże żadnych specjalnych detali samochodu. Nowy samochód będzie gotowy dopiero na krótko przed rozpoczęciem testów w Barcelona 23 lutego.
dr Helmut Marko

Ponadto w związku, że to największa zmiana od lat, na podstawie wyników testów w Barcelonie, Red Bull zamierza wprowadzić poprawki podczas pierwszego weekendu wyścigowego w dniach 18-20 marca w Bahrajnie.

Od tego czasu będzie dalej rozwijany i otrzyma kolejną aktualizację na pierwszy wyścig sezonu 20 marca w Bahrajnie. Dzięki nowym przepisom każdy chce skończyć jak najpóźniej – także po to, by nie pokazywać wszystkiego innym zbyt wcześnie.
dodał austriak

Kiedy kolejne premiery?

Przed nami tydzień premier. Jesteśmy już po prezentacji Haasa, a w ciągu tego tygodnia jeszcze trzy inne teamy pokażą swoje tegoroczne maszyny. Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarium premier.

Udostępnij:
Inne artykuły od
Damian Szydłowski
Inne artykuły z kategorii

Motorsport