Auto będzie dostępne w dwóch wersjach – zarówno z napędem hybrydowym PHEV, jak i elektrycznym. Sam samochód przeszedł bardzo gustowny lifting oferując całkowicie nowe rozwiązania technologiczne, których nie posiadała poprzednia generacja samochodu.

Kia jeszcze bardziej EKO

Nowa, druga z kolei generacja Kia Niro została zaprezentowana podczas Seul Mobility Show 2021. Nowa odsłona modelu to całkowicie przeprojektowana bryła, a także wykorzystane technologie, które model mają uczynić jeszcze bardziej eko, odpowiadając na rosnące oczekiwania klientów dbających o zrównoważony rozwój.

Dla śledzących zapowiedzi motoryzacyjne warte uwagi jest podkreślenie, ze najnowsza odsłona Niro jest całkiem spójna z zaprezentowanym w 2019 roku samochodem koncepcyjnym HabaNiro. Tym samym, nie ma zbyt wiele wspólnego z modelem, który doskonale znamy z polskich ulic.

Spora różnica względem prototypu modelu to rezygnacja z pionowo otwieranych drzwi. być może takie rozwiązanie zostanie ostatecznie wdrożone za kilka lat.

Przednia część samochodu to przede wszystkim ten charakterystyczny dla nowego designu Kia to ten tygrysi sznyt – wąskie reflektory LED połączone świetlistą listwą. Masywności nadwozia nadają mocniej zaakcentowane nadkola. tylna część samochodu została mocno zaakcentowana dzięki wkomponowanym w lakierowane na czarno słupki C tylnym światłom, zachowanych również w technologii LED.

Kia Niro 2022 wnętrze

Nowa Kia Niro 2022

Wiele zmian zaszło również wewnątrz samego samochodu. Nowa kia Niro to przejęty całkowicie kokpit z modelu EV6, z zakrzywioną deską i jednym podłużnym ekranem dotykowym zawierającym cyfrowe zegary oraz panel do obsługi multimediów. Jedyne fizyczne przyciski, jakie znajdziemy we wnętrzu Niro służą do obsługi klimatyzacji.

Kia Niro – ekologia

Samochód Kia Niro to model elektryczny, ale zanim opowiemy o silnikach warto wspomnieć również o materiałach. Wnętrze samochodu zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Tapicerka siedzeń wykonana jest z liście eukaliptusa, a farba, którą pokryte są drzwi jest wolna od benzenu, toluenu czy ksylenu.

Kia Niro silnik

Kia Niro dostępna będzie w kilku wariantach. Zarówno jako miękka hybryda, hybryda plug-in a także samochód elektryczny e-Niro. jak podkreśla producent, nowością w przypadku modeli hybrydowych będzie system Greenzone Drive Mode, który będzie automatycznie zmieniał tryb jazdy po wkroczeniu w strefę zieloną. System na podstawie sygnału GPS zlokalizuje czy przemieszczamy sie drogą w okolicach szpitali, szkół czy narażonych na wzmożony ruch. Kierowca ma do swojej dyspozycji możliwość samodzielnego wskazania takich stref. jeśli bateria nie będzie pozwalała na wejście w tryb GreenZone, system nie włączy się.

Więcej informacji na temat modelu Kia Niro 2022 poznamy na początku roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *