Mercedes AMG GT stanowi świetną bazę do tuningu i jest wręcz uwielbiany przez rodzimych, niemieckich tunerów. Tym razem za supersamochód z Affalterbach wzięli się spece z BS Teile Center. Jest to niemiecki sklep specjalizujący się w sprzedaży używanych części do Mercedesa, w szczególności do modeli AMG. Najnowszy projekt firmy w ramach jej etykiety BSTC-Performance bazuje na Mercedesie AMG GT R, do którego dołożono elementy z bardziej ekstremalnego wariantu Pro.

Mercedes AMG GT R w wydaniu BS Teile Center to niezła bestia

W ramach modyfikacji zwiększono moc jednostki napędowej. Podczas gdy standardowy Mercedes AMG GT R rozwija 585 KM i 750 Nm, moc niemieckiego supersamochodu w wydaniu BS Teile Center dochodzi nawet do 903 lub 916 KM, w zależności od wybranego pakietu. Sercem pojazdu wciąż jest dobrze znana jednostka V8 biturbo o pojemności 4 litrów. Niemiecki warsztat z siedzibą w Buchholz wprowadził jednak sporo modyfikacji w silniku. Zmiany objęły m.in. wymianę oryginalnych turbosprężarek na Weistec Engineering W.4, które wyróżniają się czerwonymi obudowami, wlot z włókna węglowego ARMA, chłodnice powietrza Wagner oraz rury spustowe IPE z 200-ogniwowymi sportowymi katalizatorami.

Mercedes AMG GT R BS Teile Center

Spece z BS Teile Center zmodernizowali także siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnię z oryginalnego AMG GT R. Zastosowano wzmocnione sprzęgło, aby skrzynia mogła poradzić sobie ze znacznym wzrostem mocy.

Szereg modyfikacji wizualnych i pod maską

Poza modyfikacjami układu napędowego AMG GT R otrzymał także wiele ulepszeń wizualnych. BS Teile Center wykorzystuje dostęp do używanych komponentów AMG. Przedni zderzak, nadkola, listwy progowe, tylne skrzydło, zderzak i dyfuzor pochodzą z wariantu AMG GT R Pro. Samochód wyróżna się też specjalnym malowaniem i charakterystycznymi czarnymi paskami, które dobrze pasują do żółtego nadwozia AMG GT R. Całość uzupełniają 20-calowe felgi z matowym wykończeniem w kolorze tytanowej szarości, które również pochodzą z wersji GT R Pro. Nawinięto na nie opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Obecne w GT R złote zaciski hamulcowe zastąpiono czarnymi rodem z GT R Pro.

Mercedes AMG GT R BS Teile Center

Kreacja BS Teile Center imponuje nawet na tle topowego wariantu Black Series o mocy 730 KM i maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm. Zmodyfikowany Mercedes AMG GT R nie ma jednak tak rozbudowanego pakietu aerodynamicznego co Black Series, w tym elektronicznie regulowanej części tylnego skrzydła czy dziewięciu poziomów kontroli trakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *