Renault prezentuje sylwetkę modelu Austral, zapowiadanego na 2022 rok. Podczas świetlnej prezentacji modelu zaprezentowano detale, atletyczne linie nadwozia modelu Austral, a Gilles Vidal, dyrektor designu marki renault opowiada o założeniach stylistycznych SUVa segmentu C.

Projektanci Renault sięgnęli do kanonów stylistycznych obecnie występujących w gamie samochodów Renault tworząc elegancki, atletyczny i zaawansowany technologicznie projekt samochodu, który nie tylko wpisuje się w aktualne oczekiwania rynku, ale pozwala na rozwój bazy samochodów w perspektywie kolejnych lat.

Co świadczy o atrakcyjności Renault Austral?

Przede wszystkim bryła nadwozia. Proporcje SUVa, z uwzględnieniem zwisu, wymiary kół proporcjonalne do sylwetki zaakcentowane przez muskularne nadkola. Linia nadwozia Australa jest bardzo nowoczesna, atletyczna i wyrazista, które idealnie łączą w sobie stabilność i dynamikę.

Dynamiki dodają także poziome linie, biegnące powyżej linii nadkoli, a także porządkujące elementy stylistyczne przetłoczenie w dolnej części boku nadwozia. Delikatnie opadające przetłoczenia zrywają ze statycznymi równoległymi liniami nadając bryle więcej dynamiczności i lekkości.

Renault Austral to połączenie elementów stylistycznych o wyrazistym charakterze, które stworzyły dynamiczny i elegancki design. A jego jakość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Poprawiliśmy spasowanie elementów nadwozia poprzez zmniejszenie szczelin między nimi, aby uzyskać wrażenie wysokiej jakości, widocznej już na pierwszy rzut oka.

Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault

Renault Autral – technologia

Dla marki Renault, model Austral stanowi pewien kierunek rozwoju technologicznego. Efekt high-tech uzyskano za pomocą świateł. tylne światła w kształcie litery C łączą się ze sobą tworząc zjawiskowy efekt. To, co zwraca na siebie uwagę to przede wszystkim przednie reflektory LED, w których wykorzystano technologię znaną z elektrycznego modelu Renault Megane E-Tech. Przednie klosze reflektorów zostały zbudowane z pleksiglasu przy udziale mikroukładów optycznych. Klosz posiada wygrawerowane linie i wzory po obu stronach, które pod wpływem światła tworzą bardzo żywy i precyzyjny efekt wizualny.

Renault Autral 2022

Przypomnijmy, model Austral ma zastąpić SUVa producenta Kadjara jeszcze w tym roku. Austral będzie miał 4,51 metra długości i oferował będzie pięć miejsc. Jego światowa premiera jest zapowiedziana na wiosnę 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *