• Alpine nawiązało współpracę z Felipe Pantone’em, aby uczcić wejście Alpine do Formuły 1 i zbliżającą się inaugurację obecności Alpine w Atelier Renault na Polach Elizejskich.
  • ·

  • Felipe Pantone przedstawia swoją artystyczną interpretację Formuły 1 z bolidem Alpine
  • ·

  • Bolid o nazwie „Alpine F1 x Felipe Pantone” w skali 1:2

Alpine zaprasza się do świata sztuki przy okazji nawiązania współpracy z artystą Felipe Pantone’em. Artysta ten prezentuje swoją interpretację bolidu F1 Alpine o nazwie „Alpine F1 x Felipe Pantone”. Pojazd w skali 1:2 wystawiony jest na pierwszym piętrze Atelier Renault, które w całości poświęcone jest Alpine. Prace nad powstawaniem tego dzieła można oglądać na dedykowanej stronie: www.alpinecars.com/fr/felipe-pantone/ Ekspozycja, prezentowana do końca 2021 roku, będzie otwarta dla zwiedzających w Atelier Renault, gdy tylko pozwoli na to obecna sytuacja.

Artystyczna interpretacja Alpine F1

Felipe Pantone, prawdziwy pasjonat samochodów, a szczególnie samochodów sportowych, ilustruje swoją wizję idealnego malowania pierwszego bolidu zespołu Alpine F1 Team na jego replice w skali 1:2. Linie graficzne podążają za kształtami malowanego samochodu we wszystkich kolorach Alpine, do których Felipe Pantone dodaje charakterystyczne czarne i białe odcienie.

Formuła 1 jest szczytem inżynierii. Co roku na nowo definiuje naszą koncepcję tego, co jest możliwe na czterech kołach. Ten imperatyw budowania czegoś niemożliwego bardzo mnie inspiruje. Moja sztuka jest pod bardzo mocnym wpływem kinetyki i inżynierii. Pracuję wykorzystując najnowsze technologie i materiały, aby znaleźć nowe sposoby prezentacji sztuki wizualnej – powiedział Felipe Pantone.

Oprócz samochodu, Felipe Pantone prezentuje swoją interpretację kasku kierowcy Formuły 1. Biały kask prezentowany jest w przezroczystym i kolorowym pudełku, dzięki czemu jego design jest wyjątkowy, w zależności od przyjętego punktu patrzenia i padającego światła. Wystawa będzie prezentowana do końca roku na pierwszym piętrze Atelier Renault, na Polach Elizejskich.

Te dwa światy, świat artysty, jak i świat Alpine, doskonale się łączą. Nowoczesna i atrakcyjna współpraca stawia markę Alpine w połowie drogi między teraźniejszością a przyszłością.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Felipe Pantone’em, aby uczcić wejście Alpine do Formuły 1 i zbliżające się otwarcie ekspozycji Alpine w Atelier Renault na Polach Elizejskich. Felipe jest autentycznym, awangardowym artystą i prawdziwym entuzjastą samochodów sportowych. Jego artystyczne podejście jest odważne, eleganckie i urzekające. Idealnie pasuje do wartości marki Alpine i jej pierwszego wejścia w świat sztuki – powiedział Bruce Pillard, Alpine Brand, Launch and LifeCycle Director.

Współpraca pomiędzy Alpine i Felipe Pantone’em trwa… marka wkrótce odsłoni kolejne owoce tej współpracy!

Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *