W zimowym centrum testowym BMW Group w Arjeplog w Szwecji BMW testuje nowy, w pełni elektryczny model MINI szóstej generacji. Zimowe testy kończą proces rozwoju całej serii.

Nie od dzisiaj właściciele elektryków skarżą się na to, że o ile latem zasięgi podawane przez WLTP są realne do osiągnięcia, tak zimą kolejne kilometry niknął w oczach, kiedy w grę wchodzi zagrzanie silnika i ogrzanie wnętrza.

Testy dynamiczności MINI obejmują także efektywności silników elektrycznych wystawionych na działanie tak niskich temperatur. Zimowe warunki testowe mają na celu dopracowanie układu napędowego, kierowniczego i jezdnego.

Szósta generacja MINI przez prowadzenie w pełni elektrycznego układu napędowego wymusiła przebudowanie płyty podłogowej. Warunkiem zmian było zachowanie właściwego dla tego modelu, kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Nowa generacja tego kultowego modelu, oparta na silniku elektrycznym pozwala projektantom samochodu na całkowicie nowe spojrzenie, nie tylko na stylistykę, ale przede wszystkim technologię.

Poza testowanym 3-drzwionym MINI, nową serię uzupełni również odświeżony model MINI Countryman, który będzie oferowany zarówno z silnikiem spalinowym, jak i całkowicie elektrycznym.

Jak zapowiedział producent, jeszcze w 2022 roku zostanie zaprezentowana konceptualizacja najlepiej sprzedającego się crossovera segmentu małych samochodów premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *