Bugatti Chiron Golden Era

Jak wiecie, świat hipercarów rządzi się własnymi prawami i możliwości personalizacji niektórych samochodów są wręcz nieograniczone. Nie inaczej jest w przypadku Bugatti, które to postanowiło się pochwalić wyjątkowo skonfigurowanym na specjalne zamówienie klienta Chironem. Samochód nosi nazwę Bugatti Chiron Golden Era i śmiało można go nazwać motoryzacyjnym dziełem sztuki. Potwierdza to sam producent, który wspomniał, że Chiron Golden Era stanowi jeden z najtrudniejszych projektów, jakiego firma kiedykolwiek się podjęła. Wszystko dzięki specjalnemu działowi personalizacji Buggati Sur Mensure (niczym MSO w McLarenie).

Bugatti Chiron Golden Era – złoty wiek Bugatti

Samochód oparto na modelu Chiron Super Sport, a jego tworzenie zajęła przeszło 2 lata. Same szkice, które zdobią karoserię, pochłonęły aż 400 godzin pracy. Projektanci malowali je za pomocą specjalnych pisaków. Dwukolorowe malowanie gradientowe działa jak płótno dla tych niestandardowych portretów. Nocturne Black na przednim pasie łączy się z nowym dla tego samochodu złotym lakierem Dore, który rozciąga się od słupka A do tyłu pojazdu.

Bugatti Chiron Golden Era
Fot. Bugatti

Od samego początku było dla nas jasne, że autentyczny wygląd tych szkiców (a autentyczność w Bugatti jest najważniejsza) możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy faktycznie użyjemy pisaków, których używamy do szkicowania na papierze – wszystko inne dałoby coś wyglądającego fałszywe lub niskiej jakości Właśnie dlatego musieliśmy znaleźć proces, który pozwoliłby nam używać pisaków i wykonywać wszystkie szkice ręcznie, bezpośrednio na lakierze – zauważył Achim Anscheidt, były dyrektor projektowy Bugatti, który nadzorował projekt.

Bugatti Chiron Golden Era
Fot. Bugatti

Prawdziwe rękodzieło na kołach

Również w kabinie Bugatti Chiron Golden Era przypomina dzieło sztuki. Po stronie pasażera znajduje się bowiem 26 unikalnych rysunków z ikonami, takimi jak Type 41 Royale i Type 57 SC Atlantic. Po stronie kierowcy natomiast znajduje się 19 szkiców dokumentujących historię Bugatti od 1987 roku. Obejmuje to współczesne modele Bugatti, takie jak EB110, Veyron i Chiron, a także kultowy silnik W16. Konfiguracja auta jest hołdem dla ponad 100-letniej historii producenta sportowych samochodów.

Chiron Golden Era
Fot. Bugatti

Bugatti Chiron Super Sport korzysta z 16-cylindrowej benzynowej jednostki W16 o pojemności 8 litrów, która przy wsparciu czterech turbosprężarek generuje w tym modelu moc 1600 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.  Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 2,4 sekundy, do 200 km/h 5,8 s, a do 300 km/h 12,1 s. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie wynosi 440 km/h.

Można je zobaczyć podczas Monterey Car Week

Nim samochód trafi do kolekcjonera, będzie wystawiony na trwającej od 11 do 20 sierpnia wystawie Monterey Car Week. Impreza ta skupia najbardziej ekskluzywne i unikatowe pojazdy oraz licznych kolekcjonerów. Przyjeżdżają oni w celu podziwiania i zakupu różnych wyjątkowych samochodów w licytacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *