Zmiana GP Kanady na GP Turcji

Formuła 1 potwierdziła zmianę w 7. rundzie kalendarza 2021 r. Grand Prix Turcji zastąpiło Grand Prix Kanady na weekend od 11 do 13 czerwca.

Ze względu na obowiązujące w Kanadzie regulacje dotyczące podróży międzynarodowych, Formuła 1 nie może wjechać do kraju bez obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. W oficjalnym oświadczeniu Formuły 1 możemy przeczytać:

Jesteśmy wdzięczni za wysiłki promotora i władz Kanady, Quebecu i Montrealu w ciągu ostatnich kilku tygodni, które próbowały doprowadzić do wyścigu i z przyjemnością ogłaszamy przedłużenie o dwa lata naszej współpracy z Grand Prix Kanady.

Co z ludźmi, którzy kupili bilety na GP Kanady 2021?

Formuła 1 potwierdza, że będzie starać się, aby zapewnić fanom zwrot pieniędzy lub możliwość przeniesienia biletów na przyszoroczne GP.

Będziemy współpracować z promotorem, aby zapewnić osobom posiadającym bilety na wyścigi w 2020 i 2021 roku możliwość zwrotu pieniędzy lub przeniesienia ich biletów na przyszłoroczny wyścig i nie możemy się doczekać wyścigów w Kanadzie w 2022 roku.

Zapowiedź GP Turcji

Turcja powraca do kalendarza po ekscytujących wydarzeniach z zeszłego roku, które były pierwszą wizytą Formuły na torze w Stambule od dziewięciu lat. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Lewis Hamilton, wygrywając GP Turcji, przypieczętował swój siódmy tytuł mistrzowski i wyrównał tym samym rekord Michaela Schumachera.

Chociaż jest to rozczarowujące, nie możemy być w Kanadzie w tym sezonie, z radością potwierdzamy, że Turcja będzie gospodarzem Grand Prix w 2021 roku po niesamowitym wyścigu w zeszłym sezonie

powiedział Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Formuły 1.

Tak jak wspomina Stefano Domenicali wyścig o GP Turcji w zeszłym roku był fantastyczny. W trakcie bardzo deszczowego weekendu swoje pierwsze Pole Position w karerze wywalczył młody Lance Stroll, o którym co nieco możecie przeczytać w naszym artykule o powrocie Astona Martina do F1. Już na pierwszym okrążeniu obróciło Daniela Ricciardo i Valtteriego Bottasa. Sebastian Vettel zaliczył fantastyczny start, na pierwszym okrążeniu awansując z 11. na 3. pozycję. Mogliśmy oglądać zaciętą walkę między kierowcami Mercedesa, Ferrari, RedBulla i Racing Point (obecnie Aston Martin). Na ostatnich zakrętach jadący na drugim miejscu Charles Leclerc zblokował koła i pojechał szeroko, przez co Sergio Perez i Seb Vettel wyprzedzili go. Leclerc po wyścigu mówił, że zrobił g*****ną robotę i nie dał się przekonać swojemu inżynierowi wyścigowemu, że czwarte miejsce, to dobre miejsce.

Jak Formuła 1 dba o bezpieczeństwo w trakcie pandemii?

Społeczność Formuły 1 będzie nadal podróżować w tym sezonie, stosując rygorystyczne środki bezpieczeństwa, które pozwoliły na bezpieczne podróżowanie do 12 krajów w 2020 r. Środki te okazały się bardzo skuteczne dzięki ponad 78 000 testom COVID-19 przeprowadzonym w zeszłym sezonie, przy zaledwie 78 pozytywnych wynikach, co było zaledwie 0,1% wszystkich przeprowadzonych testów. Do tej pory w tym sezonie przeprowadzono ponad 12 000 testów z 14 pozytywnymi przypadkami ponownie na poziomie 0,1%. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *