W niedzielę 3 kwietnia na obiekcie Europy Centralnej w Gliwicach odbył się pierwszy oficjalny zlot MGP Garage. Skupiał się on wokół samochodów sportowych, także tych najbardziej egzotycznych i pożądanych oraz aut po tuningu. Wydarzenie to zainagurowało też sezon na eventy motoryzacyjne, zaś imprezę poprowadziły znani z TVN Turbo dziennikarze motoryzacyjni w postaci Patryka Mikiciuka i Adama Kornackiego, których możecie kojarzyć z programów takich jak „Automaniak”, „Zakup Kontrolowany” czy „Legendy PRL-u”.

Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk na I zlocie MGP Garage

W Europie Centralnej rozpoczynamy sezon plenerowych wydarzeń. W okresie wiosenno-letnim do naszej bogatej oferty rozrywkowej dołączą imprezy z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszam na I Zlot MGP GARAGE. Będzie to niepowtarzalne święto miłośników czterech kółek – powiedziała zapowiadając imprezę Katarzyna Lenartowicz, dyrektorka Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach

Czym jest MGP Garage?

Na początek należy wspomnieć kilka słów o samym organizatorze, a więc MGP Garage. Otóż firma ta jest największą wypożyczalnią samochodów sportowych w Polsce. Ma swoje oddziały w kilku miastach, w tym w Katowiach, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Częstochowie, Krakowie, Bielsku Białej, Łodzi, a nawet w Nowym Sączu i Zakopanem. W swojej ofercie posiada ponad 100 samochodów sportowych, z czego znaczną część stanowią różnej maści hot hatche.

Aż 600 samochodów i gwiazdy TVN Turbo oraz influencerzy

Na odbywającym się w Gliwicach evencie zagościło około 600 samochodów – oczywiście dominował ryk silników i zapach spalin. Wśród nich znalazły się egzemplarze z górnej półki w postaci Lamborghini Huracana, Chevroleta Corvette 960HP, Porsche Caymana GT4, BMW M4, Audi R8 AWD, Mercedesów SLS AMG oraz AMG GT czy G63 AMG Brabus. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka na żywo, zaś na scenie pojawiali się na zmianę DJ oraz prowadzący event dziennikarze Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk, którzy prezentowali wyselekcjonowane modele chwytające za oko, ale przede wszystkim zachwycające swoimi technicznymi możliwościami. Oprócz tego pojawili się też Youtuberzy i influencerzy, w tym znany Budda z kanału Budda TV.

Corvette 960HP

Najbardziej egzotyczne samochody znajdowały się w specjalnie wydzielonej strefie. W oczy rzucało się zwłaszcza czerwone Ferrari 599 GTB Patryka Mikiciuka, które było głównym bohaterem projektu znanego dziennikarza pt. „Ferrari w cenie Skody”. Motoryzacyjnych emocji nie zabrakło też w strefie z profesjonalnymi symulatorami wyścigowymi, które znajdowały się w samym budynku Centrum Handlowego. Wokół nich ustawiały się kolejki zarówno oglądających jak i czekających na swoją kolej. Podobne tłumy ustawiały się przy scenie i przy gwiazdach TVN Turbo, które chętnie pozowały do zdjęć. 

Ferrari 599 GTB

Egzotyczne i budzące pożądanie samochody na każdym kroku

Nie trzeba było jednak czekać w kolejce na wejście do strefy egzotycznych aut, by się na takowe natknąć. Sporo ich było bowiem w pobliżu stoiska organizatora, a więc MGP Garage. Mogliśmy tam uświadczyć m.in. BMW M4, Porsche 911, Mercedesa SLS AMG, Nissana GT-R czy Ferrari F8 Tributo. Na imprezie nie zabrakło też klasyków w postaci Porsche 911 generacji 993, BMW serii 3 E30 Cabrio czy Mercedesa W190 oraz Volkswagena Golfa I po gruntownym tuningu.

BMW E30 Cabrio

Przewidziano też strefę food trucków oraz ogródek piwny. Wśród konkursów warto wspomnieć o wyborze najgłośniejszego, najniższego i najładniejszego samochodu zlotu. Uwagę na zlocie przykuwała także biała Toyota GR Yaris z charakterystycznym malowaniem, którą wielokrotnie można było zobaczyć na kanale Budda TV.

Generalnie rzecz ujmując emocji nie brakowało, zaś mimo dość niesprzyjającej, niskiej temperatury, organizatorzy z pewnością nie mogli narzekać na frekwencję. I zlot MGP Garage trwał od godziny 11 do 18, zaś przez cały ten czas na parkingu pod CH Europa Centralna w Gliwicach gościły tłumy ludzi, a w poszukiwaniu miejsc parkingowych tworzyły się niemałe korki. Zapewne organizatorzy nie spodziewali się aż takiego zainteresowania eventem. Czekamy zatem na kolejną edycję. 

Toyota GR Yaris Budda TV

Lamborghini Huracan

GR Yaris i Challenger na drodze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *