W Niemczech coraz popularniejszy carsharing w Azji natomiast ride-hailing, czyli nic innego jak rozbudowana sieć taksówkarska oraz samochody z kierowcą pokroju UBERa czy BOLTa.

Marka tylko dla przewoźników

Mobilize to marka powstała w ścisłej współpracy francuskiego Renault z chińskim Jiangling Motors Group. Co ciekawe, marka Mobilize, przynajmniej w tej chwili, nie oferuje żadnych produktów, a usługi transportowe dostępne na rynku europejskim od drugiej połowy 2022 roku. Premiera modelu Mobilize Limo będzie miała miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium w połowie września.

Mobilize LIMO elektryczny sedan

Model Limo to drugi produkowany w ramach marki Mobilize samochód. Pierwszym był inspirowany Renault Twiza. Mobilize Limo to sedan coupe o długości 4,67 cm, zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 150 KM i prędkości maksymalnej do 140 km/h. Pojemność akumulatorów wynosi 60 kWk, dzieki czemu na jednym ładowaniu model ma pokonać 450 km. Limo będzie posiadał 4 tryby jazdy oraz 3 tryby hamowania umożliwiające rekuperację energii.

Życie w stylu Limo

Mobilize Limo to usługa, która ma nie tylko przekonać europejczyków do chińskiej motoryzacji, ale także wprowadzić na Starym Kontynencie nowego gracza, który podobnie jak wyżej wymienieni wpisze się sektor usług transportu publicznego. Zalety? Rozdrobnienie konkurencji, tym samym preferencyjne stawki dla przyszłych klientów, szybki dostęp do zamówienia i rezerwacji za pośrednictwem zintegrowanej aplikacji, ponadto Mobilize Limo to w pełni elektryczny samochód, który w perspektywie zmian urbanistycznych jest uprawniony nie tylko do przemieszczania się BUS pasami co wpływa na komfort i czas przejazdu, ale również wjedzie do ścisłego centrum miasta, co doceniom osoby chcące podjechać autem pod dom, do restauracji czy w okolice zabytkowej zabudowy.

Mobilize Limo to usługa wynajmu samochodu na minuty, na kilometry, ale także wynajmu długoterminowego auta. Wypożyczamy auto w abonamencie i podróżujemy nim bez konieczności inwestycji środków w zakup samochodu.

Mobilize Limo będzie dostępny również jako nowoczesna taksówka i tu zaskoczenie. Dzień po ogłoszeniu przez markę renault nowego projektu, hyundai odsłonił swoje karty. Ioniq 5, elegancki samochód elektryczny, którego premierę mogliśmy podziwiać w tym roku, będzie pierwszą autonomiczną taksówką, która jest aktualnie w fazie testów.

Mobilize to całkowicie innowacyjna usługa, rozszerzająca ofertę carsharingu a bardziej komercyjnym funkcjonowaniem, rozszerzonym o transport publiczny, ale także medyczny. Dla klientów okazjonalnych została zaplanowana usługa “ile jeździsz, tyle płacisz”, firmy taksówkarskie i inne oferujące transport osób z kierowcą będą mogły skorzystać z całej infrastruktury Mobilize począwszy od dyspozytorni, aplikacji, systemu rozliczeniowego i płatności, kończąc na stacja ładujących i preferencyjnych warunkach dzierżawy).

Jaki jest nowy Limo?

W azjatyckim rynku motoryzacyjnym możemy przeglądać się jak w zwierciadle. Posiadanie samochodu stanowi o pewnym poziomie społecznym. jeśli ktoś choć w minimalnym stopniu interesuje się oferta samochodów w Azji, wie, że klienci są w tanie zapłacić więcej, jednak oczekują bogatego i luksusowego wyposażenia. taksówka bez klimatyzacji czy wi-fi? Odpada. brudne fotele? nieprzyjemny zapach wewnątrz czy w ogóle stary samochód? Z Zapowiedzi Renault wynika, że Limo zrewolucjonizuje podejście do transportu oferując firmom, tym samym klientom całkowicie inny wymiar podróżowania. Luksus, doskonałe wyposażenie, komfort jazdy.

Mobilize Limo wygląd

Jak przystało na azjatycki design, samochodów jest duży i bardzo luksusowy, nieco przypominający nadwoziem Renault Koleosa lub Arkanę. Model Limo ma 4,67 m długości, 1,83 m szerokości i 1,47 m wysokości. Delikatnie opadająca linia dachu sugeruje przynależność do modeli coupé. Samochód oferowany jest także w 3 wariantach kolorystycznych: Metalic Black, Metalic Grey, Glossy White).

Wnętrze samochodu zostało wykończone w super jakości miękką w dotyku tapicerkę, która z uwagi na przeznaczenie samochodu jest łatwa w czyszczeniu. Wzdłuż linii drzwi umieszczono ozdobną świetlistą listwę, która oferuje aż 7 kolorów pozwalających na całkowitą personalizację. Wnętrze zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny, zarówno w kontekście kierowcy, jak i jego pasażerów. Kierowca ma do dyspozycji, wygodny w pełni regulowany fotel, intuicyjny panel sterowania skierowany delikatnie w jego kierunku oraz rozbudowany system poduszek powietrznych. Z uwagi na przeznaczenie samochodu, pasażerowie nigdy nie będą narzekali na ilość miejsca zarówno z przodu, jak i na tylnej kanapie. Pojemny bagażnik, jaki oferuje model limo jest idealny do codziennego przemieszczania się pasażerów czy dla klientów, którzy szukają auta na kilkudniowy wyjazd.

Parametry techniczne? Jak podkreśla producent, klientów marki nie interesuje to, ile samochód pali, czy jakie ma osiągi, wypożyczają auto na godziny, korzystają z niego aby przemieścić się z punktu A do punktu B w maksymalnie komfortowy sposób. Mobilize Limo oferuje 150 KM, prędkość maksymalną 140 km.h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 9,6 sekundy.

Jako samochód elektryczny wyposażony w silnik rekuperacji daje możliwość przejechania 450 km. Akumulator o pojemności 60 kWh został wyposażony w system szybkiego ładowania, który w ciągu 40 minut naładuje materię umożliwiając przejechanie kolejnych 250 km.

Mobilize Limo wyłącznie dla firm

Marka Mobilize ma jasno określoną strategię. Produkcja samochodów luksusowych, w wysokim standardzie przeznaczona do wynajmu długoterminowego dla firm zajmujących się transportem osobowym lub dzierżawom dla firm taksówkarskich, z możliwością wykupu samochodu w przyszłości. Mobilize nie będzie samochodem sprzedawanym na rynku europejskim i przeznaczonym do użytku prywatnego. Firmy, które zdecydują ię na współpracę z chińskim producentem otrzymają kompleksową usługę – obsługa dyspozytora, płatności i rozliczenia czasu pracy, ładowanie i usługi mobilne w formie aplikacji. Wybierać formę najmu, podobnie jak w przypadku takiego sposobu finansowania samochodów pojazd będzie objęty pełną gwarancją producenta, serwisem, przeglądem i ubezpieczeniem wliczonymi w stawkę usługi.

Mobilize Limo to nie koniec

Producent zapowiada, marka Mobilize wchodzi na rynek jako usługa, dlatego w ofercie producenta poza modelem Limo znajdzie się pełna gama samochodów stworzonych na potrzeby różnych klientów. Na bazie renault Twizy powstanie mały samochód miejski, udostępniony klientom indywidualnym jako samochód do miasta. Kolejny zapowiadany model, to średniej wielkości miejski samochód dostawczy, idealny na lokalnych przedsiębiorców, jak i osób, które potrzebują przewieźć większe gabaryty, kolejny to nieco większy samochód dostawczy dla firm udostępniany na krótkich dystansach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *