Zdaniem prezesa firmy Busnex, Simonasa Ramanauskasa, zaprezentowany przez firmę pierwszy model EV SERES 3 zainteresuje polskich kierowców ze względu na wysokiej jakości komponenty, atrakcyjny wygląd oraz przystępną cenę.

-Widząc ogromny potencjał samochodów elektrycznych w Europie, a także świetne wyniki na rynku litewskim, gdzie SERES 3 został wprowadzony pół roku temu, wierzymy, że nowa marka zostanie pozytywnie przyjęta również przez Polaków – powiedział.

Technologia pojazdów elektrycznych SERES narodziła się w Dolinie Krzemowej, a ich komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W fazie projektowania szczególną uwagę zwrócono na czynniki bezpieczeństwa oraz przyjazność dla środowiska. W samochodach zastosowano bezkobaltowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) – jeden z najbezpieczniejszych typów baterii litowych, zapewniający stabilność i długowieczność.

Nowy EV SERES wyposażony jest w akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Według NEDC (New European Driving Cycle) maksymalny zasięg wynosi nawet 405 kilometrów, natomiast podczas jazdy w trybie komfortowym, około 329 km, co zapewnia możliwość pokonywania dłuższych dystansów na jednym ładowaniu. Samochód obsługuje szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii od 20 do 80% w ciągu 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (6,6 kW).

Elektryczny miejski crossover SERES 3 to przestronny i praktyczny samochód o długości 4,385 m, którego charakteryzuje niezwykła dbałość o szczegóły. Wnętrze wykończone skórą, która ozdabia nie tylko fotele, ale także panel, kierownicę oraz inne detale. Pojazd wyposażony jest w system kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele oraz panoramiczny dach, co daje poczucie luksusu i komfortu.

-W pełni elektryczny, dynamiczny samochód SERES 3 w Polsce będzie kosztował 37 000 EUR. Samochody objęte są 5-letnią gwarancją, natomiast akumulatory 8-letnią (lub do 120 tys. km). Wszystkich, którzy chcą wypróbować nowe auto, Busnex zaprasza do rejestracji na jazdy próbne przez platformę www.evmotors.eu. Jazdy próbne odbędą się w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi – dodaje Simonas Ramanauskas.

Samochód trafił na rynek norweski, niemiecki, hiszpański, holenderski i włoski, a w 2021 roku został wprowadzony na rynek litewski i estoński.

Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce bez wątpienia się rozwija, czemu dowodzi marka SERES, wkraczając z ofertą wysokiej jakości samochodów elektrycznych w atrakcyjnych cenach. Dzięki firmie Busnex, która jest autoryzowanym przedstawiciele SERES i Yutong w Polsce i krajach bałtyckich, samochody dostępne będą na naszym rynku już od 7 września 2021 r.

O Busnex

Busnex jest firmą z siedzibą w UE, oferującą przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie transportu i robotyki lotniczej. Firma reprezentuje liderów w branży ekologicznego transportu i robotyki, wprowadzając nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania na rynki Polski i krajów bałtyckich.

Busnex jest oficjalnym przedstawicielem wielu świadomych ekologicznie firm na Europę Środkową i Północną – Yutong, największego na świecie dostawcy autobusów, SERES, producenta inteligentnych pojazdów elektrycznych, Tiamaes, wiodącego dostawcy zintegrowanych rozwiązań dla ekologicznego transportu i innowacyjnego ładowania, poprzez ChargeNex, oraz Nordic DINO, światowego lidera w produkcji robotów do mycia samolotów.

Busnex jest częścią Avia Solutions Group, wiodącej globalnej grupy świadczącej usługi lotnicze i kosmonautyczne, posiadającej prawie 100 biur i zakładów produkcyjnych świadczących usługi i rozwiązania dla lotnictwa na całym świecie.

Więcej informacji na stronach www.busnex.eu , www.evmotors.eu oraz www.aviasg.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *