Volkswagen zapowiedział najnowszy elektryczny model samochodu segmentu A. Po ciepłym przyjęciu prototypu ID.Life VW dopieszcza projekt mierzący nieco ponad 400 cm długości i 180 cm szerokości. ID.Life będzie w 100% zasilany elektrycznie, a jego cena nie przekroczy 25 000 Euro. Premiera modelu ma mieć miejsce w 2025 roku. Co myślicie o ekranie telewizora we wnętrzu i zabudowie tylnej kanapy?

 

ID.Life. Co już wiemy?

Nowa propozycja Volkswagena ma silnie wpłynąć na postrzeganie marki w kontekście miejskich crossoverów i młodzieżowego, nowoczesnego stylu życia. Ekologia i minimalizm to kierunek, zgodnie z których zaprojektowano nie tylko wnętrze samochodu, ale także bryłę.

Masywną sylwetkę zredukowano do minimum, rezygnując ze wszelkich ozdobników na karoserii. Dzięki temu został osiągnięty efekt lekkości i niewyszukanej elegancji. Celowo zrezygnowano z dużej różnorodności we wnętrzu oferując purystyczny design deski rozdzielczej wykonanej z drewna, i bardzo gładkie, jednolite fotele obszyte materiałem. We wnętrzu wprowadzono idealną harmonię, poziomo dzieląc część korpusu auta od przeszkleń i dachu, wykonanego z tkaniny z komorami powietrznymi w kształcie plastra miodu, zamocowanego za pomocą zamków błyskawicznych. Całość uzupełnia delikatne fioletowe podświetlenie.

ID.Life – technologia

Model miejskiego crossovera będzie napędzany silnikiem elektrycznym na przednią oś. We wnętrzu wbudowano ekran rzutnika, który umożliwia oglądanie filmów czy granie wewnątrz samochodu. Cały pojazd może zostać zintegrowany z telefonem lub tabletem. Dostęp do samochodu jest bezkluczykowy. Zamiast tego zamontowano kamery z czujnikiem do rozpoznawania twarzy. Kamery zastąpiły także lusterka zewnętrzne oraz lusterko wsteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *