To, co początkowo zaczęło się jako plotka o tym, że kultowy International Scout zostanie przywrócony z napędem elektrycznym, szybko stało się rzeczywistością. Grupa Volkswagen potwierdziła, że ​​stworzy nową markę Scout na rynek amerykański, budując elektrycznego pickupa i SUV-a, które wejdą do produkcji w 2026 roku. Niemiecki koncern w ten sposób postanowił zawalczyć o amerykański rynek elektrycznych pojazdów terenowych, stając w szranki z takimi gigantami jak Chevrolet, RAM, czy Tesla.

Scout powróci z elektrycznym SUV-em i pickupem

Po udanej zmianie Volkswagena w Stanach Zjednoczonych, teraz korzystamy z okazji, aby jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję na jednym z najbardziej znaczących rynków wzrostu dla pojazdów elektrycznych. Elektryfikacja stanowi historyczną okazję do wejścia w bardzo atrakcyjny segment pickupów i SUV-ów jako grupa, podkreślając naszą ambicję stania się ważnym graczem na rynku amerykańskim – powiedział dyrektor generalny VW Herbert Diess.

VW nie tylko tworzy marki Scout dla istniejących modeli. Krótka informacja prasowa na ten temat informuje, że zostanie powołana nowa, niezależna firma, której zadaniem będzie tworzenie tych pojazdów. Obejmuje to wszystko, od projektowania i tworzenia prototypów po produkcję pojazdów o specyfikacji produkcyjnej. Nazwa firmy będzie brzmieć Scout i ma cztery lata, aby to wszystko się urzeczywistniło.

Miłośnicy jazdy terenowej prawdopodobnie znają klasycznego International Harvester Scout. Zbudowany od wczesnych lat 60. do 1980 r. Był konkurentem Jeepa i był dostępny jako mały SUV lub pickup. Oprócz pojazdów osobowych, International Harvester wyprodukował szereg maszyn, w tym ciągniki, sprzęt rolniczy, silniki i naczepy. Firma została zamknięta w 1985 roku, a dział półciężarówek przetrwał jako Navistar International. Volkswagen kupił Navistar International za pośrednictwem swojej grupy ciężkich ciężarówek Traton w 2020 roku.

Ambitna wizja Volkswagena

Pierwszym krokiem jest faktyczne założenie firmy, co według VW nastąpi jeszcze w tym roku. Prototypy nowego pickupa i SUV-a Scout pojawią się w 2024 roku, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, seryjne modele trafią na drogi w 2026 roku. Miejsce ich produkcji nie jest znane, chociaż VW twierdzi, że firma i jej działalność będą miały siedzibę w Stany Zjednoczone. Elektryczne pojazdy Scout będą wykorzystywać „nową koncepcję platformy technicznej”.

Firma, którą założymy w tym roku, będzie odrębną jednostką i marką w ramach Grupy Volkswagen, która będzie zarządzana niezależnie. Jest to zgodne z nowym modelem sterowania grupami – małymi jednostkami, które działają sprawnie i mają dostęp do naszych platform technologicznych w celu wykorzystania synergii – – powiedział dyrektor finansowy VW Arno Antlitz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *