Na pozór projekt ten może się wydawać dziełem Photoshopa. Jest to jednak prawdziwy samochód, który powstał w jednym egzemplarzu.Światowa premiera „The Flip” odbędzie się już w ten weekend podczas Grand Prix Formuły 1 USA w Miami na Florydzie w towarzystwie wybitnych gości, takich jak rekordzista świata Lewis Hamilton. Specjalnie zaprojektowany samochód sportowy oparty jest na modelu Mercedes-AMG GT 4 Door Coupe, które zostało gruntownie zmodyfikowane.

Mercedes AMG GT 4 Door Coupe „The Flip” – jedyny w swoim rodzaju

Mercedes AMG GT 4 Door Coupe „The Flip” to jedyny w swoim rodzaju pojazd oparty na 4-drzwiowym AMG GT Coupé, inspirowany elementami stylistycznymi Klasy G i legendarnym SLS Gullwing. Kanciasty przód rodem z Klasy G z charakterystycznymi okrągłymi reflektorami i pionową atrapą chłodnicy z pewnością wygląda kontrowersyjnie na tle smukłego nadwozia AMG GT, jednak pasuje do wyjątkowego charakteru samochodu i pozostałych akcentów w klimacie retro, takich jak m.in. monoblokowe felgi. Wyróżnikiem pojazdu są także otwierane pod wiatr drzwi o nietypowym, klinowatym kształcie oraz brak drugiej pary drzwi. Delikatnym nawiązaniem do skrzydłowych drzwi z kultowego Gullwinga jest natomiast dzielony szklany dach.

Mercedes-AMG GT 4 Door "The Flip"

Radykalna metamorfoza AMG GT 4 Door Coupe nie rozszerzyła się na komorę silnika, ponieważ 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem pozostał nietknięty. Siedmiokrotny zdobywca nagrody Grammy przekonuje, że AMG opracowuje najlepsze silniki w branży. Jego moc wynosi 585 koni mechanicznych w wersji GT 63 oraz 639 KM w gorętszej wersji S, zaś nowa hybryda plug-in 63 S E Performance generuje aż 840 KM.

Akcenty w stylu retro i łączenie przeciwieństw

Powstanie też specjalny serial dokumentalny zdradzający kulisy powstania tego wyjątkowego samochodu. Sześcioczęściowy dokument szczegółowo opisujący budowę może dostarczyć więcej szczegółów. Serial zatytułowany „Drive” będzie miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2022 roku pod koniec tego miesiąca.

Mercedes-AMG GT 4 Door "The Flip"

Dorastałem w getcie. Dorastałem z hip-hopem. Oglądałem legendarnego artystę hip-hopowego rapującego o Mercedesie, więc posiadanie Mercedesa zawsze było marzeniem. Dla wielu dzieciaków z śródmieścia posiadanie Mercedesa jest symbol postępu i wychodzenia z walki. Teraz osiągnąłem swój cel i pchnąłem się jeszcze wyżej, ponownie wymyślając i tworząc własną wizję modelu AMG. Ale nie tknąłem silnika, ponieważ AMG naprawdę robi najlepsze silniki. Historia założycieli AMG naprawdę mnie inspiruje, a współpraca z podobnie myślącymi ludźmi, którzy również szukają ciągłego doskonalenia, daje mi otuchy – wyjaśnia will.i.am.

BEAR WITNESS i „Drive” – warto obejrzeć

Nasza współpraca z will.i.am osiągnęła nowy szczyt wraz z „The Flip”. Inspirowaliśmy się i motywowaliśmy się nawzajem w realizacji tej holistycznej koncepcji, która jest czymś więcej niż wyjątkowym motoryzacyjnym jednorazem. odpowiedzialność wobec społeczeństwa. Sukces Mercedesa-AMG jako luksusowej marki Performance zależy również w dużej mierze od inspirowania następnego pokolenia i zapewniania mu łatwego dostępu do najnowszych technologii i cyfrowego postępu. Naszą tradycją jest bycie zawsze pionierami i odważyć się zrobić coś nowego. Kontynuujemy to dziedzictwo w przyszłości wraz z will.i.am i „The Flip”  powiedział Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Mercedes-AMG GT 4 Door "The Flip"

Zainspirowany logo gwiazdy Mercedesa i dźwiękiem pojazdu, will.i.am stworzył ikonę przypominającą twarz niedźwiedzia, którą nazwano „BEAR WITNESS”. Ta ikona jest również centralnym punktem kolekcji BEAR WITNESS, która obejmuje odzież i akcesoria z limitowanej edycji dostępne w Mercedes-AMG Experience Center w Miami oraz w Internecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *