Samochody

Testy samochodów

Renault Arkana. Test francuskiego SUV-a coupe

29-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Od połowy 2021 r. w polskich salonach Renault dostępny jest SUV coupe: Renault Arkana. Po tygodniowym teście i kilkuset kilometrach wiem, czego można spodziewać się po tym samochodzie. Ty możesz dowiedzieć się tego z mojego testu.

9 min czytania
Premiery samochodów

Kia Niro 2022 debiutuje w Seulu

26-11-2021 Katarzyna Bugla

Po 5 latach od daty premiery pierwszego i chyba aktualnie jednego z kluczowych samochodów na rynku aut elektrycznych Kia zaprezentowała najnowszą generację modelu Niro.

2 min czytania
Nowe samochody

Nowy SUV w gamie Suzuki. Poznaj nowe Suzuki S-CROSS!

26-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Osiem lat po premierze modelu SX4 S-Cross Suzuki zaprezentowało nowego kompaktowego SUV-a: Suzuki S-CROSS. Dowiedz się więcej o tym modelu.

5 min czytania
Wydarzenia motoryzacyjne

Lancia w pełni elektryczna od 2026 roku

15-11-2021 Katarzyna Bugla

Lancia. Wielki come back i obietnica zmian... klasy Premium.

1 min czytania
Nowe samochody

Toyota Proace Electric - nowa odsłona elektrycznego auta dostawczego

15-11-2021 Wiesław Piesiewicz

W polskich salonach Toyoty jest już dostępne elektryczne auto dostawcze Toyota Proace Electric. Samochód jest dostępny z trzema długościami nadwozia i w dwóch wersjach wyposażenia, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi średnio nawet 398 km. Dowiedz się więcej o tym samochodzie!

5 min czytania
Premiery samochodów

Toyota bZ4X. Poznaj nowego elektrycznego SUVa

09-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Toyota bZ4X to pierwszy zaprojektowany od podstaw elektryczny samochód japońskiego producenta, który dotychczas znany był z produkcji aut z napędem hybrydowym. Dowiedz się więcej o pierwszym samochodzie z nowej linii bZ, czyli beyond Zero.

5 min czytania
Premiery samochodów

Toyota Aygo X - pierwszy crossover segmentu A

05-11-2021 Katarzyna Bugla

Toyota z dumą przedstawia zupełnie nowego crossovera Aygo X - jedyny w swoim rodzaju model w segmencie A. Samochód powstał w europejskim centrum projektowo-inżynieryjnym Toyoty i został stworzony w oparciu o potrzeby i przyzwyczajenia mieszkańców miast w Europie.

10 min czytania
Testy samochodów

Suzuki Vitara. Test miejskiego crossovera

25-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Za kierownicą Suzuki Vitara przejechałem prawie tysiąc kilometrów i wiem, jak to auto jeździ po trasach szybkiego ruchu i krętych górskich drogach. Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj mój test!

9 min czytania
Wydarzenia motoryzacyjne

Toyota rusza z produkcją samochodów!

21-10-2021 Katarzyna Bugla

Europejscy producenci ograniczają produkcję bądź podejmują decyzję o jej całkowitym wstrzymaniu przetrzymując na przyfabrycznych placach tysiące samochodów oczekujących na półprzewodniki. Toyota po 2 miesiącach odmraża produkcję oferując klientom kompletne samochody. Czy w tym roku także wygeneruje rekordową sprzedaż? Wszystko na to wskazuje.

1 min czytania
Testy samochodów

Nissan Leaf. Test rodzinnego auta elektrycznego

18-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Już nazwa tego samochodu - Leaf - sugeruje jego ekologiczność. Zgodnie z nią, Nissan Leaf jest autem elektrycznym. Co warto o nim wiedzieć? Jak się nim jeździ? Tego wszystkiego dowiecie się z mojego testu.

10 min czytania
Testy samochodów

Peugeot 3008. Hybrydowy SUV spod znaku lwa

05-10-2021 Wiesław Piesiewicz

We wrześniu 2020 r. zaprezentowana została trzecia generacja Peugeota 3008. Auto uzyskało nie tylko jeszcze bardziej drapieżny wygląd, ale też 300-konny napęd hybrydowy. Takim właśnie autem jeździłem przez tydzień. Jak w codziennym użytkowaniu sprawuje się Peugeot 3008 HYBRID4 300?

10 min czytania
Testy samochodów

Abarth 595 Monster Energy Yamaha. Festiwal uroczych błędów

29-09-2021 Kamil Rogala

Każdy zna Fiata 500. Ja z kolei nie znam nikogo, kto uważałby, że to beznadziejny samochód. Mimo swoich wielu wad, jest po prostu lubiany. To tak jak z dobrym, spokojnym przyjacielem: czasami wkurza, ma swoje przywary, ale to przyjaciel i wiele mu się wybacza. Czy podobnie jest z Abarthem 595 w specjalnej wersji Monster Energy Yamaha? Podobnie, ale ten przyjaciel to straszny imprezowicz!

6 min czytania