Kilka tygodni temu firma z Affalterbach pokazała dwa limitowane modele Mercedesa z okazji 55-lecia AMG. Mowa tu o Klasie G63 AMG 55 Years oraz AMG GT Track Edition. Producent już wtedy zapowiedział, że szykuje kolejne rocznicowe modele. Potwierdzeniem tego są najnowsze A45 i CLA 45 w specjalnej odmianie Edition 55. Po czym poznamy specjalne wersje hot hatchy Mercedesa-AMG?

Zakres wyposażenia modeli „Edition 55” obejmuje pakiet aerodynamiczny AMG. Składa się on z przedniego zderzaka z większym przednim spojlerem i dodatkowymi elementami, tylnego spojlera AMG, elementów deflektorów w symulowanych bocznych wylotach powietrza tylnego zderzaka, zaś „łopatki” dyfuzora pomalowano na wysoki połysk. Opracowane w tunelu aerodynamicznym komponenty służą poprawie właściwości jezdnych przy dużych prędkościach.

Mercedes-AMG CLA 45 "Edition 55"

Mercedes-AMG CLA 45 „Edition 55” – liczy się dbałość o detale

Dynamiczny wygląd modeli „Edition 55” poprawiają również pakiety AMG Night i pakiet AMG Night II. Przedni spojler i elementy ozdobne na żaluzjach w zewnętrznych wlotach powietrza, a także naklejki w stylu retro na listwach progowych z logo AMG, listwa ozdobna linii bocznej, listwa ozdobna okien i obudowy lusterek zewnętrznych są wykończone w błyszczącym kolorze czarnym. Ponadto dostępne są końcówki rur wydechowych w czarnym chromie i termoizolacyjne przyciemniane szkło. Ekskluzywny wygląd uzupełniają żaluzje w charakterystycznej dla AMG osłonie chłodnicy w czarnym chromie oraz emblematy modeli na pokrywie bagażnika i błotnikach w błyszczącym kolorze czarnym.

Mercedes-AMG CLA 45 "Edition 55"

Inne wyróżniające cechy modeli specjalnych „Edition 55” dla klasy kompaktowej to lakier w kolorze Cosmos Black Metallic lub Digital White Metallic. Kolorystyka naklejek po obu stronach pojazdu, z tradycyjnym emblematem AMG i sugerowanym rombem AMG, jest dopasowana do koloru od szarego do przezroczystego. 19-calowe kute obręcze AMG ze skrzyżowanymi szprychami, lakierowane w kolorze tytanowoszarym, ze srebrną obwódką i centralną zaślepką z elementami „Edition 55” dopełniają całościowego wyglądu. O dbałości o szczegóły świadczy również korek wlewu paliwa AMG w srebrnym chromie z napisem AMG.

Sporo wyróżników zarówno na zewnątrz jak i w środku

Wnętrze charakteryzuje kontrast czerni i czerwieni. Fotele AMG Performance pokryte są dwukolorową skórą w klasycznej czerwono-czarnej kolorystyce. Samochód poznamy też po wykonanej z mikrofibry DINAMICA kierownicy z emblematem 55 AMG oraz czarnym znacznikiem jej położenia. Innymi wyróżnikami wnętrza sa listwy progowe z podświetlanym na czerwono napisem AMG oraz czarne welurowe dywaniki AMG z czerwonymi przeszyciami.

Mercedes-AMG CLA 45 "Edition 55" 

Mercedes-AMG CLA 45 „Edition 55” na rynku niemieckim wymaga dopłaty w wysokości 14 280 euro lub 12 614 euro w przypadku, gdy wybierzemy mocniejszy wariant S. Wersję na 55-lecie AMG można już zamawiać, zaś w ofercie pozostanie ona do grudnia bieżącego roku. Zakres dostawy obejmuje również spersonalizowany pokrowiec samochodowy AMG w eleganckiej czerni ze srebrnym logo AMG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *