Testy samochodów

Renault Clio E-Tech. Test hybrydowego "mieszczucha"

30-12-2021 Wiesław Piesiewicz

Renault Clio to - jak pisze importer - samochód pełen wdzięku. To jednak nie wszystko. Dzięki napędowi hybrydowemu E-Tech, nawet 80% trasy po mieście możesz pokonać w trybie zeroemisyjnym. Co warto wiedzieć o tym miejskim aucie?

7 min czytania
Testy samochodów

Renault Arkana. Test francuskiego SUV-a coupe

29-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Od połowy 2021 r. w polskich salonach Renault dostępny jest SUV coupe: Renault Arkana. Po tygodniowym teście i kilkuset kilometrach wiem, czego można spodziewać się po tym samochodzie. Ty możesz dowiedzieć się tego z mojego testu.

9 min czytania
Nowe samochody

Nowy SUV w gamie Suzuki. Poznaj nowe Suzuki S-CROSS!

26-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Osiem lat po premierze modelu SX4 S-Cross Suzuki zaprezentowało nowego kompaktowego SUV-a: Suzuki S-CROSS. Dowiedz się więcej o tym modelu.

5 min czytania
Nowe samochody

Toyota Proace Electric - nowa odsłona elektrycznego auta dostawczego

15-11-2021 Wiesław Piesiewicz

W polskich salonach Toyoty jest już dostępne elektryczne auto dostawcze Toyota Proace Electric. Samochód jest dostępny z trzema długościami nadwozia i w dwóch wersjach wyposażenia, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi średnio nawet 398 km. Dowiedz się więcej o tym samochodzie!

5 min czytania
Premiery samochodów

Toyota bZ4X. Poznaj nowego elektrycznego SUVa

09-11-2021 Wiesław Piesiewicz

Toyota bZ4X to pierwszy zaprojektowany od podstaw elektryczny samochód japońskiego producenta, który dotychczas znany był z produkcji aut z napędem hybrydowym. Dowiedz się więcej o pierwszym samochodzie z nowej linii bZ, czyli beyond Zero.

5 min czytania
Testy samochodów

Suzuki Vitara. Test miejskiego crossovera

25-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Za kierownicą Suzuki Vitara przejechałem prawie tysiąc kilometrów i wiem, jak to auto jeździ po trasach szybkiego ruchu i krętych górskich drogach. Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj mój test!

9 min czytania
Testy samochodów

Nissan Leaf. Test rodzinnego auta elektrycznego

18-10-2021 Wiesław Piesiewicz

Już nazwa tego samochodu - Leaf - sugeruje jego ekologiczność. Zgodnie z nią, Nissan Leaf jest autem elektrycznym. Co warto o nim wiedzieć? Jak się nim jeździ? Tego wszystkiego dowiecie się z mojego testu.

10 min czytania
Testy samochodów

Peugeot 3008. Hybrydowy SUV spod znaku lwa

05-10-2021 Wiesław Piesiewicz

We wrześniu 2020 r. zaprezentowana została trzecia generacja Peugeota 3008. Auto uzyskało nie tylko jeszcze bardziej drapieżny wygląd, ale też 300-konny napęd hybrydowy. Takim właśnie autem jeździłem przez tydzień. Jak w codziennym użytkowaniu sprawuje się Peugeot 3008 HYBRID4 300?

10 min czytania
Testy samochodów

Weekend za kierownicą Hyundaia IONIQ 5

16-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Hyundai IONIQ 5 to najnowszy samochód elektryczny koreańskiego producenta, a jednocześnie pierwszy z trzech modeli sprzedawanych pod tą submarką. Jak jeździ to auto i co warto o nim wiedzieć? Sprawdziłem to!

10 min czytania
Premiery samochodów

Poznaj szóstą generację Opla Astra

02-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Opel zaprezentował szóstą generację swojego kompaktowego bestsellera - modelu Astra. Nowy Opel Astra oferuje więcej miejsca dla pasażerów, będzie dostępny jako hybryda plug-in, a w 2023 r. pojawi się także jego elektryczna odsłona. Co jeszcze się zmieniło? Dowiedz się!

7 min czytania
Nowe samochody

Nowa Kia Sportage - samochód zaprojektowany z myślą o Europie

02-09-2021 Wiesław Piesiewicz

Kia pokazała pierwszą, wyłącznie europejską wersję SUV-a Sportage w jego liczącej już 28 lat historii. Design nowej Kii Sportage jest inspirowany naturą i ma odważną, nowatorską i wyrafinowaną formę. Nowa Kia Sportage będzie teraz dostępna także w wersji hybrydowej typu plug-in.

6 min czytania
Nowe samochody

Kombiwany. Subiektywny przegląd rynku

31-08-2021 Wiesław Piesiewicz

Citroen Berlingo, Peugeot Rifter czy Volkswagen Caddy. Kojarzysz te modele samochodów, prawda? To kombivany. Co jest ich cechą charakterystyczną? Duża przestrzeń dla pasażerów i równie pojemne bagażniki. Kombivan to dobra opcja na wakacyjny wyjazd. Jakie kombivany można znaleźć na polskim rynku? Sprawdziłem to!

10 min czytania